شروع

جهت فعال سازی پیام رسان دکمه شروع را بزنید.

ورود شماره تلفن

شماره تلفن خود را وارد نموده و دکمه ارسال را بزنید.

دسترسی ها

برای تامین امنیت کاربران در سیستم عامل اندروید لازم است تا توسط کاربر ، دسترسی های لازم به منابع سیستم داده شود.برای اینکه پیام رسان پرگون بتواند بدرستی کار کند، میبایست مجوزهایی از شما کسب کند که برخی از آنها برای راحتی کار شما و برخی دیگر جهت اجرای قسمت های مختلف پیام رسان می باشد.

دریافت و ورود کد فعال سازی

پس از دریافت کد فعال سازی چنانچه دسترسی خودکار را به برنامه داده باشید، پیام رسان فعال می شود در غیر این صورت کد فعال سازی را وارد و دکمه تایید را انتخاب کنید.

شروع

جهت دسترسی به مخاطبان مراحل زیر را انجام دهید: ابتدا پیام رسان پرگون را باز کنید و در صفحه نخست از قسمت بالا گزینه را انتخاب کنید.

مخاطبان

گزینه ی را انتخاب کنید.

هماهنگ سازی

مخاطبان گوشی شما به صورت اتوماتیک با لیست مخاطبان پرگون همگام سازی و به شما نمایش داده می شوند. با انتخاب هریک از مخاطبان می توانید پیغام خود را به شخص مورد نظر ارسال نمایید.

برای جستجو می توانید از گزینه استفاده کنید.

به منظور اضافه کردن مخاطب جدید را انتخاب کنید.

شروع

به منظور ارسال فایل های چند رسانه ای دلخواهتان می توانید مراحل زیر را انجام دهید: از قسمت کناری گزینه انتخاب کنید.

انتخاب گزینه ها

در منوی بازشده با انتخاب هرکدام از گزینه ها می توانید پیوست دلخواه خود را ارسال نمایید.

هماهنگ سازی

به منظور ارسال عکس فوری که با دوربین گرفته می شود گزینه را انتخاب کنید.

برای ارسال عکس یا فیلم های ذخیره شده بر روی حافظه گوشی گزینه های و انتخاب کنید.

به منظور ارسال آهنگ های دلخواهتان از گزینه استفاده کنید.

برای ارسال اطلاعات مخاطب هایتان از گزینه استفاده کنید.

به منظور ارسال موقعیت فعلی خود برروی نقشه از گزینه استفاده کنید.

شروع

قفل گذاری داخلی، امکان جالبی است که می توانید بدون استفاده از دیگر نزم افزارهای امنیتی، پیام رسان پرگون را قفل کنید. برای شروع ابتدا باید به پروفایل خود بروید

تنظیمات

از منوی پروفایل، گزینه "تنظیمات" را انتخاب نمائید.

حریم خصوصی و امنیت

از منوی تنظیمات، گزینه "حریم خصوصی و امنیت" را انتخاب نمائید.

تنظیم کلمه عبور

ابتدا کلمه عبور خود را وارد نمائید، سپس تکرار کلمه عبور خود را مجددا وارد نمائید تا ذخیره شود

شروع

به منظور ویرایش اطلاعات شخصی مراحل زیر را می توانید انجام دهید:
ابتدا پیام رسان پرگون را باز کنید و در صفحه نخست از قسمت بالا گزینه را انتخاب کنید.

تنظیمات

در پنجره باز شده مواردی را مشاهده می کنید. گزینه را انتخاب کنید.

ویرایش اطلاعات

در این قسمت می توانید اطلاعات شخصی از قبیل نام، نام خانوداگی و نام کاربری خود را ویرایش کنید.

همچنین با انتخاب می توانید با استفاده از دوربین یا بخش گالری تصاویر، یک تصویر را برای معرفی خود انتخاب نمایید.

شروع

برای شخصی سازی تصویر پس زمینه می توانید مراحل زیر را انجام دهید:
ابتدا پیام رسان پرگون را باز کنید و در صفحه نخست از قسمت بالا گزینه را انتخاب کنید.

تنظیمات

تنظیمات پیام رسان به شما نمایش داده می شود. در این قسمت دسترسی های متفاوتی برای شخصی سازی پیام رسان در اختیار شما قرار گرفته است. گزینه ی تصاویر پس زمینه راانتخاب کنید.

تصاویر پس زمینه

در پنجره باز شده مواردی را مشاهده می کنید. گزینه را انتخاب کنید.

تغییر تصویر پس زمینه

تصاویر گوناگونی به شما نمایش داده می شود. از میان تصاویر می توانید یکی را به عنوان تصویر پس زمینه ی گفت وگوهای خود انتخاب نمایید.

شروع

به منظور دسترسی به دستگاه های متصل به حساب کاربری خود، مراحل زیر را انجام دهید:
ابتدا پیام رسان پرگون را باز کنید و در صفحه نخست از قسمت بالا گزینه را انتخاب کنید.

تنظیمات

در پنجره باز شده مواردی را مشاهده می کنید. گزینه را انتخاب کنید.

بخش های فعال

تنظیمات پیام رسان به شما نمایش داده می شود. در این قسمت دسترسی های متفاوتی برای شخصی سازی پیام رسان در اختیار شما قرار گرفته است. گزینه ی بخش های فعال را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده دستگاه هایی که از حساب شما استفاده می کنند نمایش داده می شود. می توانید در همین بخش، دسترسی دستگاه هایی که دیگر تمایل ندارید را حذف نمایید.

شروع

به منظور دسترسی به دستگاه های متصل به حساب کاربری خود، مراحل زیر را انجام دهید:
ابتدا پیام رسان پرگون را باز کنید و در صفحه نخست از قسمت بالا گزینه را انتخاب کنید.

تنظیمات

در پنجره باز شده مواردی را مشاهده می کنید. گزینه را انتخاب کنید.

تنظیمات اطلاع رسانی

تنظیمات پیام رسان به شما نمایش داده می شود. در این قسمت دسترسی های متفاوتی برای شخصی سازی پیام رسان در اختیار شما قرار گرفته است. گزینه ی تنظیمات اطلاع رسانی را انتخاب کنید.

اعلانات مربوط به پیام رسان

پنجره تنظیمات اطلاع رسانی برای شما به نمایش در می آید. با روشن کردن گزینه اول اعلانات مربوط به پیام رسان را دریافت می کنید. همچنین می توانید نوع لرزش و صدا را با انتخاب هرکدام از گزینه ها شخصی کنید.

گزینه لرزش

گزینه لرزش را انتخاب کنید. در پنجره باز شده تنظیم دلخواه خود را انجام دهید.

تنظیم صدای هشدار

گزینه ی صدا را انتخاب کنید. می توانید صدای هشدار دلخواهتان را انتخاب نمایید.

بازگشت به تنظیمات اولیه

برای بازگرداندن تنظیمات به حالت اولیه، گزینه تنظیم مجدد را می توانید انتخاب کنید.

پیام رسان پرگون یک برنامه‌ی پیام‌رسان با تمرکز بر روی سرعت و امنیت است. این پیام رسان بسیار سریع، ساده و رایگان است و شما می‌توانید آن را بر روی تمامی دستگاه‌ها و وسایل خود به صورت همزمان به کار ببرید. پیام‌های شما برروی تلفن همراه، تبلت یا رایانه‌ شخصی به گونه‌ای یکپارچه، همگام‌سازی می‌گردند.
شما می‌توانید هرگونه پیام، عکس، ویدیو و هر نوع ‌فایل‌ (doc, zip, mp3 و غیره) را برای دیگران بفرسـتید. می‌توانید به مخاطبان خود پیام بفرستید و با استفاده از نام کاربری افراد، آنهـا را بیابیـد و تمامى نیازهاى شخصی و کارى شما در پیام‌رسانی تأمین شود.
شما می‌توانید به افرادی که شماره‌ ایشان را در دفترچه تلفن گوشی‌ خودتان دارید و دارای پیام رسان پرگون هستند، پیام بفرستید. همچنین می‌توانید یک نام کاربری عمومی برای حساب پرگون خودتان انتخاب کنید. سایر افراد توانایی این را دارند که شما را با نام کاربری‌ جستجو کرده و برای‌ شما پیام بفرستند، حتی اگر شماره شما را نداشته باشند.
شما می‌توانید اپلیکیشن پرگون را روی گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و حتی رایانه‌ها به کار ببرید.پیام رسان پرگون قابلیت نصب برروی سیستم عامل اندروید (نسخه 4.2 و بالاتر) و ویندوز را دارا می باشد.همچنین نسخه ios آن نیز بزودی ارائه خواهد شد.شما می‌توانید از هر دستگاهی که تمایل داشته باشید، همزمان وارد پیام رسان پرگون شوید. کافیست شماره‌ی تلفن همراه اصلی خود را برای وارد شدن به کار ببرید.
ابتدا بررسی کنید که آخرین نسخه ی پرگون را نصب کرده باشید. چنانچه در هر مرحله به جلو نمی روید یکبار برنامه را به صورت کامل ببندید و مجدد آن را از ابتدا آغاز کنید.
اطمینان حاصل کنید که شماره تلفن را به درستی وارد کرده اید. همچنین شماره تلفن می بایست توانایی دریافت پیامک را داشته باشد و پیامک های تبلیغاتی را مسدود نکرده باشید(جهت لغو انسداد پیامک های تبلیغاتی، مشترکین همراه اول عدد 2 را به شماره ی 8999 و مشترکین ایرانسل عدد 1 را شماره 5005 ارسال کنید). گوشی را خاموش و روشن کنید و اگر همچنان پیامک را دریافت نمی کنید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.
بله شما می توانید گروه ها و کانال های دلخواه خود را در پیام رسان ایجاد و افراد را به آن اضافه کنید.
شما می‌توانید یک نام کاربری عمومی در پرگون تعیین کنید. این کار برای دیگر کاربران امکان یافتن شما از طریق نام کاربری را ایجاد می‌کند. لطفاً توجه داشته باشید افرادی که شما را می‌یابند، قادر به ارسال پیام برای شما هستند، حتی اگر شماره‌ی شما را نداشته باشند.
داشتن نام کاربری الزامی نیست. به یاد داشته باشید که انتخاب یک نام کاربری در پرگون این امکان را برای دیگران مهیا می‌کند که شما را در جستجوی سراسری بیابند و برای شما پیام بفرستند، حتی اگر شماره‌تان را نداشته باشند.
داشتن نام کاربری الزامی نیست. به یاد داشته باشید که انتخاب یک نام کاربری در پرگون این امکان را برای دیگران مهیا می‌کند که شما را در جستجوی سراسری بیابند و برای شما پیام بفرستند، حتی اگر شماره‌تان را نداشته باشندنام کاربری می تواند از حرف، عدد و کاراکتر تشکیل شده باشد.نام کاربری می بایست حداقل 4 کاراکتر داشته باشد.
به تنظیمات بروید و یک نام کاربری خالی ذخیره کنید. با این کار نام کاربری شما حذف می‌شود و دیگران پس از این قادر به یافتن شما از طریق جستجو نخواهند بود. این موضوع برروی گفتگوهای موجود تأثیری نمی‌گذارد.
به تنظیمات بروید و یک نام کاربری خالی ذخیره کنید. با این کار نام کاربری شما حذف می‌شود و دیگران پس از این قادر به یافتن شما از طریق جستجو نخواهند بود. این موضوع برروی گفتگوهای موجود تأثیری نمی‌گذارداین مشکل بیشتر به این دلیل است که دسترسی به مخاطبین گوشی را به پیام رسان نداده اید. به تنظیمات گوشی رفته و این امکان را به برنامه بدهید.
برروی علامت سه خط کلیک کنید و آخرین گزینه، یعنی خروج را انتخاب کنید.